پیش‌آهنگی نهضتی است که در قالب برگزاری اردوهای آموزشی، تفریحی؛

آموزش‌هایی را با هدف شاد زیستن به همونداش ارایه می دهد،‌ در این اردوها 5 راز پیش‌آهنگی را یاد می‌گیریم:

اینکه شجاع و صبور باشیم، منظم و دلسوز باشیم، و از همه مهمتر اعتماد به نفس داشته باشیم. یاد میگیریم چگونه از امکانات کم بهترین استفاده را ببریم، کمک­های اولیه و راه مقابله با مشکلاتی که برایمان پیش می­آید را یاد می‌گیریم یاد میگیریم به هم نوع خود کمک کنیم.

در این سازمان حتی آشپزی کردن را یاد می‌گیریم، البته همراهش کلی سرود و فریاد شادی و بازی هم داریم که در اردوها برگزار می­کنیم البته خیلی کارهای متنوع دیگر هم هست که یادت میگیریم.

وقتی یک پیش‌آهنگ باشید می­توانید از مزایای زیر استفاده کنید:

اول از همه یک کارت عضویت برایتان صادر می­شود!

با یان کارت مي‌توانی از خدمات مراكزي كه طرف قرارداد با سازمان پیش‌آهنگی هستند با تخفيف ويژه استفاده کنی مثل بعضی از آموزشگاها، موزه‌ها، سينماها، مكان‌هاي ورزشي، هتل‌ها، مراكز تفريحي.

از پیش‌آهنگ‌های فعال به عنوان نماينده براي اداره پايگاه­هاي سازمان در مراكز مختلف، اجراي اردوهاي تفريحي و آموزشي امور تحقيقي و فعاليت‌هاي دیگه اجتماعي دعوت میشود تا با ما همکاری کنند.

اعضای ما مي‌تونند با مراجعه به واحد گشت و سفر سازمان از خدمات مسافرتي مثل تورهاي جزيره كيش، مشهد مقدس، اصفهان، شمال و... با تخفیف استفاده کنند.

می‌دانستی اعضاي سازمان براي معرفي به ارگان‌هاي دولتي و غيردولتي مرتبط با امور ايرانگردي و جهانگردي برای تكميل نيروي انساني مورد نياز اولويت دارند؟

از پیش‌آهنگ‌هایی كه مسلط به زبان‌هاي خارجي باشند براي شركت در نمايشگاه‌ها و جشنواره‌ها در بخش مربوطه دعوت به همکاری میشود.

اعضاي سازمان مي‌توانند از كلاس‌هاي تربيت مربي پيش‌آهنگي با اخذ مدرك معتبر از سازمان پيش‌آهنگي ايران با تخفيف ويژه استفاده کنند.

یادت باشه

پيش‌آهنگي يعني: پيشرو بودن، پيشگام بودن. پيش‌آهنگي كلاس درس نيست، جای تكرارها و خمودگي‌ها نيست، پيش‌آهنگي يك مكتب است كه طراوت مي‌زايد و نيكي مي‌آموزد. در پيش‌آهنگي فرد مي‌آموزد كه چگونه در جامعة اطراف خود با روحي بلند زندگي و خدمت كند. چگونه از توان و نيروي خدادادي­اش بهره‌مند گردد؟ چگونه بياموزد و چگونه به ديگران تعليم دهد؟ مي‌آموزد وقت‌شناس و درست­كار، امين و شجاع، راستگو و خوشرو، مطيع و مؤدب، شريف و امانت­دار باشد. مي‌آموزد پاسدار خوبي‌ها و زاينده نيكي‌ها باشد. آنچه پيش­آهنگ مي‌آموزد در كلاس درس و به اجبار نيست، دل  طبيعت كلاس اوست، از طبيعت مي‌آموزد و بهره‌ها مي‌گيرد.

© 2016 pishahang.org. All Rights Reserved. Designed By www.nesotek.com